Kiedy adopcja wirtualna?

Przygarnięcie do swojego domu bezdomnego zwierzęcia, to tylko jeden ze sposobów na pomoc zwierzętom w potrzebie. A przecież pomagać można na bardzo wiele innych sposobów. Jednym z nich jest wirtualna adopcja. Nie każdy może zostać opiekunem zwierzaka dosłownie. Bo alergia, bo absorbujące dzieci, bo warunki nie pozwalają, bo tryb życia nie taki, bo rodzina się nie zgadza.
Przyczyn może być naprawdę wiele. I co zrobić, kiedy bardzo chce się być częścią życia jakiegoś zwierzęcia? To proste! Zostać Wirtualnym Opiekunem i opiekować się oraz wspierać wybrane zwierzę naszymi rękami!

czytaj dalej >>>

Każdego z naszych podopiecznych można objąć wirtualną opieką!
Za każdą pomoc – dziękujemy!

Mamy podopiecznych, których można adoptować wyłącznie wirtualnie. Dlaczego?

Czasami trafiają do nas zwierzęta, które przeszły w swoim życiu już naprawdę dużo złego. Często są to zwierzęta stare, wyeksploatowane, przewlekle chore, które wymagają dożywotniej opieki weterynaryjnej, podawania leków oraz odpowiednich warunków bytowania. Często zwierzęta te, nawet jeśli nie są jeszcze stare, to są po tak silnych traumach, czy brakach w socjalizacji (np. życie w izolacji), że psychicznie bardzo długo do siebie dochodzą, uczą się życia, socjalizują. Czasami do końca życia pozostają inne, wymagające specjalnego traktowania, specyficznych warunków życia i profesjonalnej opieki, którą my im zapewniamy.
Dlatego właśnie są zwierzęta, których nie zdecydujemy się oddać do adopcji realnej a gorąco zachęcamy, aby te zwierzęta adoptować wirtualnie, by móc cieszyć się ich szczęśliwym życiem pod naszymi skrzydłami. Odwiedzać je, wspierać i być realną, nie wirtualną częścią ich życia.
One, jak żadne inne zwierzęta, zasługują na naszą uwagę, na naszą opiekę. Bo to one są najbardziej skrzywdzone przez człowieka, a z śladami tych krzywd będziemy żyć do końca ich dni.

Nasi Podopieczni wyłącznie do adopcji wirtualnej: