tutaj byliśmy >>>

Jednym z najważniejszych elementów działalności Fundacji Skrzydlaty Pies jest propagowanie mądrej i świadomej opieki nad zwierzętami. Bardzo istotne jest to, żeby już od najmłodszych lat odpowiednio edukować dzieci, by, po pierwsze, wiedziały, że zwierzęta są istotami, którym należy się nasz szacunek, po drugie, by od najmłodszych lat miały wypracowane zachowania, które będą decydować o ich bezpieczeństwie w kontaktach ze zwierzętami. Często rodzice ignorują zasady – bądź ich w ogóle nie znają – którymi sami i ich dzieci powinni się kierować w kontaktach ze zwierzętami. Częstym skutkiem takiej ignorancji są pogryzienia, skaleczenia, czy inne niepożądane sytuacje z udziałem dzieci i zwierząt. Większość niepożądanych i niebezpiecznych sytuacji możemy w 100% wyeliminować. Ważne jest jednak, by być otwartym na inne i nowe spojrzenie na „zwierzęce sprawy”, aby zrozumieć, jakimi mechanizmami kieruje się zwierzę, dlaczego decyduje się np. na zaatakowanie etc.

Jedną z form dotarcia do dzieci i młodzieży są spotkania edukacyjne organizowane w szkołach, domach kultury i świetlicach. Forma, tematyka oraz sposób przekazywania informacji zawsze są dostosowane do wieku dzieci i młodzieży. Na naszych spotkaniach każdy uczestnik może czynnie brać udział, może podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat zwierząt. Często spotkania przybierają zupełnie zaskakujący charakter.

Mimo, że każde spotkanie mamy zaplanowane, to sam jego przebieg zależy od uczestników i tego, jaki kontakt uda nam się nawiązać. Na naszych spotkaniach bywają również zwierzęta (psy, koty, gady), jednak obecność zwierząt nie zawsze jest możliwa ze względu na warunki, w jakich odbywamy spotkanie i ilość uczestników.
Zwierzęta zawsze są odpowiednio dobierane do okoliczności, tematu
i odbiorów, zawsze są pod ciągłą opieką opiekunów.

Jak się umówić na spotkanie?

By się umówić na spotkanie, prosimy o kontakt telefoniczny
z Kasią Grzegorczyk. Ustalimy termin, tematykę i formę spotkania.

Katarzyna Grzegorczyk tel. +48 606 962 357

tutaj byliśmy >>>