„Skrzydlaty Pies”, to charytatywny projekt IGRa i WinyLa, dwójki ziomali
z Sosnowca zajawionych na hip – hop, dla których wyciągnięcie ręki do bezdomnego zwierzęcia jest czymś naturalnym i płynącym prosto
z serca.

Kilka lat temu IGR sam się przekonał, kiedy uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił obie nogi i rękę, jaka drzemie siła nawet w najmniejszym geście bezinteresownej pomocy. Człowiek ma łatwiej, bo sam może poprosić o pomoc, zwierzę samo nie poprosi. Dlatego są ludzie, którzy proszą w imieniu zwierząt, działają z pasją, dzięki której wyciągają zwierzaki z największych tarapatów. Takimi ludźmi jesteśmy my – ekipa z Fundacji Skrzydlaty Pies.
I właśnie naszym podopiecznym dedykowana jest ta inicjatywa!

Efektem pracy Igora i WinyLa oraz zaproszonych Gości jest autorska piosenka i stworzony do niej klip!

Do udziału w projekcie, bez wahania, zaproszenie przyjęli: Gabi Mystic, Prezesura, który stworzył i wykonał drugą zwrotkę piosenki.
Na deser do artystów dołączyły Dzieciaki z chórku szkolnego z SP 17 w Świętochłowicach, które z Gabi zaśpiewały refren.

Z połączenia trzech muzycznych światów, bezinteresownej pomocy Patronów projektu i ogromu dobrej energii, jaka się wytworzyła podczas pracy nad piosenką, wyszło coś naprawdę wyjątkowego i niepowtarzalnego, czego jeszcze w Polsce nie było!

Igor Surma – IGR związany z Sosnowcem i Zagłębiem. Artystyczna dusza, związany ze sceną hip-hopu. IGR ma na koncie współpracę z wieloma artystami, m. in. Belmondawg / Expo 2000 czy Młodszy Joe.
W 2019 r. przeżył poważny wypadek, w wyniku którego stracił obie nogi i rękę. To że przeżył wypadek nawet przez lekarzy, którzy ratowali życie Igora odbierane jest jako cud. „Stanąłem oko w oko ze śmiercią, ale najwyraźniej kostucha uznała, że mam tu, po jasnej stronie mocy, coś jeszcze do zrobienia” – powiedział kilka miesięcy po wypadku Igor.
Jeszcze tego samego roku – 2019 – dzięki pomocy Dioxa i Marathon Films powstał pierwszy profesjonalny teledysk IGRa. Oprócz tworzeniem muzyki, pisania tekstów, IGR zajmuje się też grafiką komputerową i organizacją koncertów.

Marcin Podsiadło, w środowisku hip-hopowym znany jako PREZESURA, pochodzi z Sosnowca.
Ma na koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m. in. Grizzlee czy Bob One. Otrzymał nominację do konkursu Rób Rap Radia Eska z utworem „Bourbon”, który zaprezentował na Stadionie Narodowym podczas imprezy Roztańczony PGE Narodowy 2022. Oprócz tworzenia muzyki jest współorganizatorem znanej w Polsce freestylowej bitwy o Zagłębie.
Razem z IGRem jest inicjatorem projektu Skrzydlaty Pies, jest współautorem tekstu piosenki.


Gabriela Budzianowska – Gabi Mystic – wokalistka reggae. Współpracowała z zespołami takimi jak Natural Mystic, Natural Mystic Akustycznie, Ziggie Piggie, Roots Fadda, Yardee Soundsytem. Obecnie Współtworzy zespół Shashamane, który jest czołówką polskiej sceny Reggae. Współpracuje z Brinsley Ford (Aswad), który tworzy czołówkę światowej sceny reggae. Występowała na wielu scenach, m. in. Pol’and’Rock dawniej Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, REGGAE na Piaskach, Rób Reggae, Get Up. Uprasing festival (Słowacja).

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ:Patroni Projektu:

Zagłębie talentów – Szymon Mrożek

Psia Ferajna ul. Teofila Lenartowicza 146, Sosnowiec

Bulldog Sosnowiec – Modrzejowska 6, 41-200 Sosnowiec

Rehabilitacja Kwosek Wojciech – Sosnowiec

Grupa Chorten ul. Sucha 14, Sosnowiec

Cygan.Tattoo ul. Dobrzańskiego 18, Sosnowiec

Speed Queen Polska ul. Lwowska 9, Sosnowiec

Wyczesani Spa – fryzjer dla psów i kotów ul. Koszalińska 10, Katowice

Michał Dobosz Copywriting – Gen. Stefana Grota-Roweckiego 203, 41-200, Sosnowiec

Psia Brać