31 stycznia 2016 roku wraz z Centrum Kultury w Bukownie – MOK BUKOWNO zainicjowaliśmy autorską psią imprezę, którą nazwaliśmy Bukowieński PsieMarsz!

Pomysłów było mnóstwo, aż w końcu stanęło na tym: a dlaczego by nie pomaszerować bukowieńskimi ulicami z naszymi psimi przyjaciółmi u boku i pokazać Światu, że mamy fantastyczne zwierzęta, o które dbamy, które kochamy a przy okazji wspomagamy bezdomniaki, które są pod opieką Skrzydlatego Psa.
Bardzo przejęci, niepewni, co do powodzenia PsieMarszu, ale dobrze przygotowani – RUSZYLIŚMY!
I co się okazało? Dość, że Pierwszy PsieMarsz był bardzo udany, to pod koniec imprezy Uczestnicy już dopytywali o następny!
Osiągnęliśmy to, o co nam chodziło!
A chodzi o to, by w niezobowiązującej, piknikowej atmosferze spędzić fajnie czas z naszymi czterołapnymi pupilami, dobrze się razem bawić, nauczyć się czegoś nowego, zawrzeć nowe przyjaźnie, no i nacieszyć oczy naszymi pięknymi bukowieńskimi plenerami, które robią wrażenie zwłaszcza na Gościach spoza Bukowna.
Finałem każdego PsieMarszu jest wspólny wybór
– najmądrzejszego psa
– najoryginalniejszego psa
– najpiękniejszego psa
– najsympatyczniejszego psa
Zwycięzcy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
A wszyscy Uczestnicy częstują się przygotowanym poczęstunkiem, odpoczywają i integrują się przy ognisku…

Tak! Bukowieński PsieMarsz stał się już stałym elementem naszego życia i mamy nadzieję, że z roku na rok, organizując kolejne PsieMarsze, będziemy mogli oferować Wam coraz więcej atrakcji

PsieMarszowe zasady:

1. Psy biorące udział w PsieMarszu muszą mieć aktualne szczepienie p. wściekliźnie
2. Jeśli Twój pies nie lubi obcych ludzi, hałasu, towarzystwa innych psów – niepotrzebnie go nie stresuj, niech pies zostanie w domu. Przyjdź bez psa!
3. Jeśli Twój pies może zachować się niewłaściwie, załóż mu kaganiec – oczywiście odpowiednio dobrany (najlepiej fizjologiczny)
4. Mamy nadzieję, że na PsieMarszach nie będzie żadnego psa w kolczatce lub obroży zaciskowej. Są dużo lepsze metody panowania nad psem. Nie wiesz jakie? Wolontariusze Fundacji Ci opowiedzą – odezwij się do nas na PsieMarszu!
5. Jeśli Twój pies nie lubi bliskiego kontaktu z obcymi ludźmi i psami – przywiąż do jego obroży, albo smyczy w widocznym miejscu żółtą kokardkę/chustę/wstążeczkę, co będzie sygnałem dla innych, by nie podchodzić do psa zbyt blisko.
6. Dla komfortu psów zrezygnowaliśmy z baloników.. Prosimy nie przynosić ze sobą rzeczy, które mogą powodować huki, głośne hałasy.
7. W razie sugestii, uwag, propozycji – prosimy o kontakt! Kasia 606 962 357

Organizatorzy PsieMarszu:

Fundacja Skrzydlaty Pies i MOK Bukowno
kontakt: Kasia Grzegorczyk tel. 606 962 357