31 stycznia 2016 roku wraz z Centrum Kultury w Bukownie – MOK BUKOWNO zainicjowaliśmy autorską psią imprezę, którą nazwaliśmy Bukowieński PsieMarsz!

Pomysłów było mnóstwo, aż w końcu stanęło na tym: a dlaczego by nie pomaszerować bukowieńskimi ulicami z naszymi psimi przyjaciółmi u boku i pokazać Światu, że mamy fantastyczne zwierzęta, o które dbamy, które kochamy a przy okazji wspomagamy bezdomniaki, które są pod opieką Skrzydlatego Psa.
Bardzo przejęci, niepewni, co do powodzenia PsieMarszu, ale dobrze przygotowani – RUSZYLIŚMY!
I co się okazało? Dość, że Pierwszy PsieMarsz był bardzo udany, to pod koniec imprezy Uczestnicy już dopytywali o następny!
Osiągnęliśmy to, o co nam chodziło!
A chodzi o to, by w niezobowiązującej, piknikowej atmosferze spędzić fajnie czas z naszymi czterołapnymi pupilami, dobrze się razem bawić, nauczyć się czegoś nowego, zawrzeć nowe przyjaźnie, no i nacieszyć oczy naszymi pięknymi bukowieńskimi plenerami, które robią wrażenie zwłaszcza na Gościach spoza Bukowna.
Finałem każdego PsieMarszu jest wspólny wybór
– najmądrzejszego psa
– najoryginalniejszego psa
– najpiękniejszego psa
– najsympatyczniejszego psa
Zwycięzcy otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
A wszyscy Uczestnicy częstują się przygotowanym poczęstunkiem, odpoczywają i integrują się przy ognisku…

Tak! Bukowieński PsieMarsz stał się już stałym elementem naszego życia i mamy nadzieję, że z roku na rok, organizując kolejne PsieMarsze, będziemy mogli oferować Wam coraz więcej atrakcji


REGULAMIN PsieMarszu:

  1. Psy biorące udział w PsieMarszu muszą mieć aktualne szczepienie p. wściekliźnie
  2. Jeśli Twój pies nie lubi obcych ludzi, hałasu, towarzystwa innych psów – niepotrzebnie go nie stresuj, niech pies zostanie w domu. Przyjdź bez psa!
  3. Jeśli Twój pies może zachować się niewłaściwie, załóż mu kaganiec – odpowiednio dobrany (najlepiej fizjologiczny)
  4. W PsieMarszu NIE mogą brać udziału psy w kolczatkach, na dławikach i w obrożach elektrycznych oraz w źle dobranych kagańcach (w tym tzw. weterynaryjnych).
  5. Jeśli Twój pies nie lubi bliskiego kontaktu z obcymi ludźmi i psami – przywiąż do jego obroży, albo smyczy w widocznym miejscu żółtą kokardkę/chustę/wstążeczkę, co będzie sygnałem dla innych, by nie podchodzić do psa zbyt blisko.
  6. Zakazane jest spuszczanie psów ze smyczy. Należy być wyposażonym w odpowiednio długą smycz/linkę.
  7. Dla komfortu psów zrezygnowaliśmy z baloników.. Prosimy nie przynosić ze sobą rzeczy, które mogą powodować huki, głośne hałasy.
  8. Ze względu na epidemię covid-19 rekomendujemy częste dezynfekowanie rąk, zachowanie dystansu między uczestnikami PsieMarszu i używanie maseczek podczas bliskiego kontaktu.


Organizatorzy PsieMarszu:

Fundacja Skrzydlaty Pies i MOK Bukowno
kontakt: Kasia Grzegorczyk tel. 606 962 357