Puszki na datki i zbiórka darów rzeczowych
Każdy może pomóc Fundacji Skrzydlaty Pies i Adopcjom Malamutów w pozyskiwaniu pieniędzy na utrzymanie, leczenie, wyżywienie podopiecznych oraz może przeprowadzać zbiórkę darów rzeczowych.
Jak to zrobić?
1. Jeśli jesteś właścicielem jakiejś firmy, masz znajomych prowadzących firmę, znasz firmę, w której pracują zwierzoluby, bez znaczenia w jakiej branży, ale jest przepływ klientów lub/i jest dużo pracowników, to takie miejsce może okazać się idealne do postawienia puszki na datki i wydzielenia miejsca na dary rzeczowe.
Puszka na datki może zostać umieszczona w danej firmie wyłącznie za zgodą właściciela/kierownika/dyrektora.
2. Jeśli planujesz dużą imprezę: wesele, jakiś jubileusz, rocznicę, urodziny, spotkanie w dużej grupie znajomych, to taka okoliczność może okazać się doskonałą okazją do przeprowadzenia zbiórki datków i zbiórki darów dla bezdomnych zwierzaków – podopiecznych Fundacji Skrzydlaty Pies.
3. Jeśli jesteś uczniem lub studentem, to za zgodą dyrekcji placówki możesz przeprowadzić w wybranym terminie zbiórkę pieniężną i darów na rzecz podopiecznych Fundacji. Np. zbiórka świąteczna, zbiórka z okazji dnia psa lub dnia kota, itp.
4. Fundacja Skrzydlaty Pies będąc organizatorem lub biorąc udział w jakiejś imprezie/evencie zawsze ma ze sobą puszkę na datki, do której można wrzucać nawet najmniejsze darowizny oraz przekazywać dary rzeczowe dla podopiecznych.
Poza środkami finansowymi koniecznymi do odpowiedniej opieki nad zwierzętami: opłaty za hotele, diagnostyka, profilaktyka i leczenie, wyżywienie, etc., to również ważne są dla nas dary rzeczowe. W Fundacji zawsze potrzebne są: koce, pledy, legowiska, dobrej jakości karma dla psów i kotów, zabawki i inne akcesoria dla psów i kotów.
Jeśli zdecydujesz się, że w tej formie chcesz pomóc właśnie naszym podopiecznym, to zapraszamy do kontaktu z Kasią Grzegorczyk, aby omówić szczegóły formalnego i zgodnego z prawem przekazania Ci puszki/puszek i omówienia jakich darów rzeczowych potrzebują nasi podopieczni.
Kasia Grzegorczyk tel. +48 606 962 357 lub e-mail: info@skrzydlatypies.pl
UWAGA:
ZAKAZANE JEST KWESTOWANIE NA ULICY I W INNYCH MIEJSCACH PUBLICZNYCH BEZ ZGODY WŁADZ DANEJ GMINY ORAZ ZAKAZANE JEST CHODZENIE „OD DOMU DO DOMU”
O zbiórkach publicznych Fundacji Skrzydlaty Pies:
Fundacja Skrzydlaty Pies, by móc w pełni wykorzystać swoje możliwości, i by działać zgodnie z obowiązującym prawem, od początku swojej działalności ubiegała się o zgodę na przeprowadzanie Zbiórek Publicznych w odpowiednim Ministerstwie, na które zawsze otrzymywała zgodę.
Po zakończeniu zbiórek, Fundacja sporządzała szczegółowe sprawozdania
i rozliczenia, które były zatwierdzane przez właściwe Ministerstwo.
Po zmianach w prawie w 2014r., które znoszą obowiązek uzyskiwania corocznej zgody na przeprowadzenie Zbiórki Publicznej, Fundacja zgłosiła w MAC chęć przeprowadzenia Zbiórki Publicznej.
Zgłoszenie zostało przyjęte. Nadany numer zbiórki, to 2014/507/OR
Zbiórka Publiczna Fundacji Skrzydlaty Pies ma status permanentnej, czyli jej przebieg nie jest określony czasem. Fundacja Skrzydlaty Pies co pół roku sporządza sprawozdanie z przeprowadzonej zbiórki publicznej a co rok sporządza sprawozdanie ze sposobu rozdysponowania zebranych środków.
Rozliczenia i sprawozdania można śledzić na portalu Zbiórek Publicznych.
Okres rozliczeniowy Zbiórki Publicznej Fundacji Skrzydlaty Pies
Półroczne sprawozdania z przeprowadzonej zbiórki:
I półrocze: od 15 września danego roku do 14 marca kolejnego roku
II półrocze: od 15 marca kolejnego roku do 14 września tego samego roku
Roczne sprawozdania z rozdysponowania darów i środków:
od 15 września danego roku do 14 września kolejnego roku
Skąd Fundacja ma pieniądze?
W chwili obecnej Fundacja Skrzydlaty Pies nie prowadzi działalności gospodarczej, nie otrzymuje dotacji, grantów i subwencji. Wszystkie fundusze, jakimi dysponujemy pochodzą wyłącznie od Fundatorów, Wolontariuszy oraz Darczyńców, którzy mogą wspierać i wspierają Fundację na wiele sposobów, w tym i finansowo.
Gdzie trafiają darowizny?
Darowizny, które otrzymujemy od Darczyńców (jeśli Darczyńca nie zdecyduje inaczej), w całości trafiają do zwierząt, które Fundacja ma pod opieką. Darowizny wykorzystywane są na:
– utrzymanie zwierząt w hotelach i/lub domach tymczasowych
– wyżywienie, zakup suplementów diety, niezbędnych akcesoriów
– zabiegi profilaktyczne (szczepienia, odrobaczenie, chipowanie, zabiegi pielęgnacyjne)
– leczenie, kastracja
– opłacenie transportu zwierząt do hoteli, do lecznic, do nowych domów etc.
Darczyńco, pamiętaj, że darowizny możesz odliczać od podatku dochodowego. Zachowaj dowód przekazania darowizny!