TYDZIEŃ Z GWIAZDĄ

TYDZIEŃ Z GWIAZDĄ zaczynamy od przepięknego zdjęcia Gwiazdy, które na spacerze zrobiła Dominika <3

Gwiazda 29.11.2020 / foto Dominika

W marcu 2021 będzie już 3 lata Gwiazdy pod naszymi skrzydłami.
Przez ten czas Gwiazdi przeszła wspaniałą metamorfozę. Kiedy poznaliśmy Gwiazdę, była w fatalnej kondycji psychicznej, paraliżowała ją obecność człowieka, do tego stopnia, ze potrafiła wiele, nawet kilkanaście godzin leżeć w jednej pozycji. Nie było mowy o jakimkolwiek sposobie, by wejść z nią w kontakt. Ruszała się, jadła, piła, tylko wtedy, kiedy miała pewność, że nie zjawi się żaden człowiek. Najczęściej w nocy. Dzięki uporowi Justyny, która pierwsza zainteresowała się Gwiazdą, kiedy jeszcze była w schronisku, dzięki zaangażowaniu pracowników schroniska, którzy specjalnie dla niej magazynek zamienili na pokoik dla Gwiazdy, mogliśmy zacząć działać. Nasza Kasia przy współpracy z lekarzem weterynarii wprowadziła odpowiednią terapię farmakologiczną i tylko czekaliśmy aż zwolni nam się miejsce u Kasi w PsiaBrać, by móc zabrać Gwiazdeczkę ze schroniska. Udało się.

Początki u nas były trudne. Ale niczego nie wymuszaliśmy na Gwiazdeczce, dawaliśmy jej dużo swobody i czekaliśmy na momenty, kiedy sama zaczęła się przełamywać. Bardzo pomocne były inne psiaki, które dodawały jej pewności siebie. Z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc Gwiazdeczka zaczęła się coraz bardziej otwierać, coraz mniej uciekać przed nami aż w końcu zaczęła się czuć jak u siebie. Po prawie roku odstawiliśmy leki. Obecnie, mimo tego, że wciąż jest płochliwa, my też dostosowujemy swoje zachowanie, by jej niepotrzebnie nie stresować, to Gwiazdi jest cudowną, wesołą psiną. Uwielbia spacery, uwielbia myzianie za uszami, a ostatnio nawet zaczęła wychodzić na spacery z OBCYM FACETEM Gwiazdeczka jest już psią seniorką, ma zdiagnozowaną dość zaawansowaną dysplazję bioder i zwyrodnienia kręgosłupa, dlatego chodzi w ten swój specyficzny sposób. Poza tym jest w dobrej kondycji, apetyt ma jak smok. Ma aktualne szczepienia, jest regularnie odrobaczana. Dietę Gwiazdy wspomagamy suplementami na stawy (synomax, arthroflex)

A czy znajdziemy Gwiazdeczce nowy dom? Pewnie nie. Bo kto by chciał starego psa ze swoimi problemami. Ale i wiemy, że u nas jest jak u siebie. My ją uwielbiamy i nawet jakby miała zostać u nas do końca życia, to nikt z tego powodu płakać nie będzie. Wręcz przeciwnie <3 A może ktoś z Was zechce zostać Wirtualnym Opiekunem Gwiazdy i regularnie ją wspierać? Stać się częścią jej życia? A może ktoś zechce zasponsorować Gwiazdeczce suplementy na stawy? Dobrej jakości karmę? Za każdą pomoc z góry dziękujemy!

Kontakt w sprawie adopcji, pomocy, chęci uzyskania więcej info:
Kasia 606 962 357

Historię Gwiazdy możecie śledzić na naszym Facebooku