UWAGA. ROTTWEILER. GROZI ZAKOCHANIEM.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Skrzydlata Familia kocha rottki <3 <3 <3 i większość z nas ma rottweilera w sowim domu i niestety, nie możemy przejść obojętnie obok rottweilera w potrzebie.

Obecnie cudowna ósemka skrzydlatych rottweilerów czeka na ten wymarzony dom. Dla zainteresowanych adopcją rottweilera mamy krótką, rzeczową informację: czym jest rottweiler.

UWAGA. ROTTWEILER. GROZI ZAKOCHANIEM.

▶️ SIŁA
Rottweiler, to muskularny czołg pancerny. Jego potężną siłą są nie tylko mięśnie, ale również wielgachne szczęki (oczywiście wspomagane mięśniami, a jakże!) oraz… MÓZG.

▶️ INTELEKT
Rottweiler, to bystrzak, jakiego ciężko szukać – z szacuneczkiem wiekuistym – w innej rasie. Rottweilerowi często wystarczy RAZ. JEDEN RAZ i on już wie. Ale wiedzcie, że to, że rottweiler WIE nie oznacza automatycznie, że ZROBI wszystko, o co go poprosicie.
O, nie! Chyba że… masz żarcie!

▶️ APETYT
Niech pierwszy rzuci smaczkiem ten, kto chociaż raz nie zadał sobie pytania: „czy ten mój rottweiler nie ma jakiejś domieszki labradora?” Rottweiler kocha JEŚĆ i można to doskonale wykorzystać podczas szkoleń, ćwiczeń, zabaw, ale (zawsze jest jakieś ale) ważny jest UMIAR.
Rottweilera bardzo łatwo zmienić w księżyc w pełni, tyle że czarny – podpalany, a nie tego chcemy, a zwłaszcza nie chcą tego rottkowe stawy.

▶️ ZDROWIE
Rottweiler zdrowie ma. I tutaj można by zamknąć temat, żeby nie popaść w jakąś histerię.
Stawy – o oczywistych oczywistościach się nie dyskutuje. Od pierwszych miesięcy życia należy dbać do rottkowe stawy. KROPKA.
Nowotwory – naukowcy udowodnili, to, co my już wiemy z życia. Niestety, rottweilery mają ogromne predyspozycje do chorób nowotworowych, zwłaszcza kości oraz tkanek miękkich.
Alergie i nietolerancje pokarmowe – kolejny temat rzeka.
Szacun dla każdego opiekuna rottweilera, który po miesiącach, czasami latach prób i testów różnych BARFÓW, wykupieniu wszystkiego w osiedlowym spożywczaku, w końcu zakupu wszystkich możliwych karm dostępnych na całym świecie, znalazł TĘ IDEALNĄ dietę dla psa! YES, YES, YES! Rottweiler bez zapalonych uszu, bez swędzącej skóry, bez biegunek naprawdę istnieje!
Żeby nie było tak strasznie, to wiedzcie, że rottweiler zazwyczaj ma serce jak dzwon!

▶️ SERCE
Rottweiler, to pies, który kocha! Kocha ludzi, kocha każdy kolejny dzień życia. Za swoim człowiekiem polezie wszędzie. Obroni, kiedy uzna, że trzeba ; oleje kiedy uzna, że nie warto tracić energii. Lepiej poleżeć. Czasami wystarczy, że podniesie łeb. Ale na spacery, na noszenie badyli w pysku, brykanie ot, tak, rottweilerowi nigdy energii nie braknie.
Rottweiler jest nieszczęśliwy kiedy jest sam, kiedy się nudzi. Serce mu pęka, kiedy człowiek traktuje go jak zbira, nazywa mordercą, Rottweiler tego nie rozumie. Przecież to tylko od człowieka zależy jakim psem się stanie rottweiler!
A jak już raz rottweiler właduje się całym sobą w Twoje życie – jesteś zgubiony ! Twoje serce zaczyna bić już tylko w rytmie RoTTwEileRA…

▶️ WADY rottweilera: Tak. Jedna. CZŁOWIEK 😎

Jedyną ogromną „wadą rottweilera” jest człowiek!!!
Rottweiler w nieodpowiedzialnych rękach, przypadkowo rozmnażany, izolowany, źle socjalizowany, czy wręcz niesocjalizowany, trenowany niewłaściwymi siłowymi metodami z użyciem przemocy, żyjący w ograniczonym środowisku może stać się psem niebezpiecznym. JAK KAŻDY INNY PIES!

Rottweiler jest jak jeden z elektronicznych marketów – NIE DLA IDIOTÓW ‼️ ‼️ ‼️

Kontakt w sprawie adopcji, pomocy, chęci uzyskania więcej informacji:
Fundacja Skrzydlaty Pies
Kasia +48 606 962 357