VII Bukowieński PsieMarsz

Dzisiaj PsieMaszerowaliśmy po raz siódmy!
Chociaż było nas dużo mniej niż w poprzednich edycjach, to było wspaniale i kameralnie!
W VII edycji PsieMarszu wzięło udział 16 wspaniałych psiaków i jeden pluszak na pamiątkę psa, który niedawno umarł jednej z Rodzin, która również była z nami!
PsieMaszerowiczów było czterdziestu. Poza mieszkańcami Bukowna, byli z nami goście z Krakowa i ze Sławkowa.
Jak zawsze, podczas PsieMarszu ulicami Bukowna, dla bezpieczeństwa asystowała nam Policja z Bukowna, za co pięknie dziękujemy!
I cóż tutaj się rozpisywać, była piękna pogoda, która tylko podkreślała urokliwość naszego Bukowna, zwłaszcza jesienią. Kiedy dotarliśmy nad „zakole” rzeki Sztoły, po kilkunastu minutach odpoczynku, chwili dla psiaków, każdy z Opiekunów zaprezentował swojego psa, pochwalił się umiejętnościami i tym, co w przypadku danego psa jest ciekawe i ważne.

Po powrocie pod Centrum Kultury, każdy zagłosował na:
Najpiękniejszego Psa, Najmądrzejszego Psa, Najoryginalniejszego Psa i Najsympatyczniejszego Psa. Zwycięzcami zostali: bernardynka Roxi, spanielka Lola, kundelka Kava o wspaniałych predyspozycjach na „psiego profesora” i maltańczyk Lucky, a od nas – od Fundacji, nagrodę specjalną otrzymała Rodzina 13letniej Lunki, adoptowanej ze schroniska, która może być przykładem dla innych, jak psia starość może być szczęśliwa, kiedy człowiek umie odpowiednio zająć się starszym psem.

Mimo pięknej pogody, było naprawdę zimno, dlatego ognisko było idealnym miejscem, żeby się ogrzać, pogadać i coś przekąsić… Oczywiście w asyście psów!

Dzięki PsieMaszerowiczom nasi podopieczni są bogatsi o 241.60zł (zbiórka publiczna nr 2014/507/OR) i o dwa 15kg wory pysznej karmy, które podarowała nasza była podopieczna Psotka, która od 3 lat grzeje zadek w super domu u pani Kasi i pani Danuty. Wszystkie Panie regularnie biorą udział w PsieMarszach i zawsze hojnie wspierają – za co Wam dziękujemy i gorąco pozdrawiamy!

Fundatorami dzisiejszej imprezy i nagród są:
Fundacja Skrzydlaty Pies, akwa-pro.pl z Bukowna i MOK Bukowno a pyszne PsieMarszowe ciasteczka upiekła dla nas, jak zawsze, pani Magda Kubańska – radna Rady Miejskiej w Bukownie, która dzisiaj nie mogła być z nami ❤

Fotorelacja na naszym FB

Dziękujemy i już zapraszamy na kolejny PsieMarsz!