Pies w Bukownie kontra koronawirus

Bukowianie! Miłośnicy psów, ludzie, którzy lubią, chcą i mogą pomagać – POTRZEBUJEMY WAS!
Niestety, koronawirus szerzy się również w naszym Bukownie, coraz więcej rodzin w Bukownie jest na kwarantannie, coraz więcej psiaków potrzebuje pomocy w wyprowadzaniu na spacery, zwłaszcza te, które mieszkają w blokach.

CZAS EPIDEMII, TO CZAS NA WSPIERANIE INNYCH, TO CZAS NA SOLIDARNOŚĆ, TO CZAS DLA OCHOTNIKÓW!

Jeśli jesteś objęty kwarantanną i nikt ze znajomych lub rodziny nie jest w stanie wyprowadzać Twojego psa na spacery – odezwij się do nas! Jeżeli osoby objęte kwarantanną pragną pozostać anonimowe, oczywiście, będziemy to respektować.

PAMIĘTAJMY!
Objęcie danej osoby czy rodziny kwarantanną nie oznacza zdiagnozowania u tej osoby, albo rodziny zakażenia koronawirusem. Kwarantanna, dystans i izolacja , to najlepsze metody, by utrudnić wirusowi rozprzestrzenianie!

JAK MOŻEMY POMÓC?
Możemy pomóc na dwa sposoby:
1. Oferując pomoc w wyprowadzaniu psa/psów na spacer.
2. Jeśli masz możliwość, na czas kwarantanny opiekunów, zaprosić psa do swojego domu.
Nie masz możliwości bezpośredniej pomocy „koronapsom”, udostępniaj informacje, rozpytuj wśród znajomych, może ktoś inny będzie w stanie pomóc.

JEŚLI MOŻESZ POMÓC, MASZ FAJNY POMYSŁ – ODEZWIJ SIĘ! Zadzwoń do Kasi, tel. 606 962 357 lub napisz e-maila: info@skrzydlatypies.pl

Telefonicznie ustalimy, w jakim zakresie możesz pomóc, dobierzemy do Twoich możliwości psa, wpiszemy Cię do naszej koronawirusowej bazy ochotników.
Jesteśmy w stałym kontakcie z MOPSem oraz Urzędem Miejskim w Bukownie, który zabezpieczy Ochotników – osoby wyprowadzające psy na spacery w niezbędne środki bezpieczeństwa: maseczki, rękawiczki, środki dezynfekujące. Z ramienia Fundacji Skrzydlaty Pies – Kasia Grzegorczyk (behawiorystka, osoba z ogromnym doświadczeniem w pracy z psami) jeśli będzie potrzeba, oferuje pomoc merytoryczną, pomoc w zapoznaniu Ochotnika z psami, pomoc na pierwszych spacerach,

BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE!
Ochotnicy otrzymają środki zabezpieczające (maseczki, rękawiczki, środki dezynfekujące) oraz dokładne wytyczne jak się zachowywać, jak zabezpieczać, w jaki sposób przejmować i oddawać psa, by wszyscy byli bezpieczni.
Ochotnicy zobowiązani są do przekazania Fundacji Skrzydlaty Pies swoich danych (zgodnie z zapisami RODO) niezbędnych do szybkiego kontaktu oraz podpisania oświadczenia o świadczenie usług wolontariackich w ściśle określonym terminie i zakresie, tj. wyprowadzanie psa/psów na spacery lub tymczasowa opieka nad psem, którego rodzina jest objęta kwarantanną.

Bieżące sprawy i cenne informacje na temat koronawirusa w kontekście psów znajdziecie w grupie na Facebooku: Pies w Bukownie – KORONAWIRUS, do której serdecznie zapraszamy!